גישור וגירושין

גישור מוגדר בחוק כ"הליך שבו נועד מגשר עם בעלי הדין, כדי להביאם לידי הסכמה ליישוב הסכסוך, מבלי שיש בידו סמכות להכריע בו".

היתרונות של הליך הגישור הם רבים; הצדדים הם אלו ששולטים בתהליך והם רשאים לסיימו בכל עת.
לצדדים יש את השליטה המלאה בתוצאות והם אלו שקובעים מהו הפתרון הרצוי לשניהם.

כאשר ענייני משפחה קריטיים נמצאים על הכף, בתקופה של  שינויים רבים ובלבול, לוודאות ולשליטה יש חשיבות רבה מאוד מבחינה פסיכולוגית, במיוחד עבור הילדים.

באמצעות הגישור ניתן למצוא פתרון ולהגיע להסכמות באופן מהיר ויעיל יחסית, שלא כמו בבית משפט למשל, שם ההליכים ארוכים ומייגעים מאוד.

הגישור הינו הליך זול יחסית לאלטרנטיבות המשפטיות.

האווירה בגישור היא יחסית נעימה ותומכת, והדגש הוא על כבוד הדדי, כמו גם על שיתוף פעולה והתחשבות. כמו כן, הגישור מאפשר התייחסות לאספקט הרגשי של הגירושין, שהוא מאוד חשוב ובולט בתקופה זו.

הליך הגישור מציב את המשפחה במרכז, ומאפשר להתמודד עם המורכבות של סיום היחסים הזוגיים לצד המשך היחסים ההוריים. אחת המטרות של גישור היא לעזור להורים לקיים תקשורת בונה שתשמש אותם גם בעתיד בכל הנושאים הקשורים לילדים.

הליך הגישור הוא דיסקרטי ואינו מחייב חשיפה פומבית של הצדדים. המגשר עצמו מחויב לסודיות ואסור לו לחשוף פרטים הקשורים לגישור. מעבר לכך, החוק קובע חובת חיסיון, כלומר כל מה שמתנהל במסגרת הגישור חסוי מפני הליכים משפטיים ואי אפשר לחשוף בבית המשפט שום דבר שקורה במהלך הגישור. כך נשמר ההליך באינטימיות ובשקט בין הצדדים ומאפשר להם חופש פעולה.

ההסכם שנחתם בסופו של תהליך הגישור מושתת על מתן מענה לצרכים של ההורים וילדיהם והיתרון בכך הוא שיש סיכוי גדול שיישמר לאורך זמן. כך גם מערכת היחסים בין הצדדים תוכל לעבור לפסים נעימים ונוחים יותר, שיאפשרו לכל אחד מהם להשקיע את האנרגיות שלו בצמיחה ובהתפתחות האישית שלו ובגידול הילדים המשותפים.

הדגש במשרדנו הוא ניהול דו-שיח בנושאים הכואבים ביחד, תוך התחשבות הדדית ומתן מענה הולם לצרכי ההורים והילדים כאחד ותפירת הסכם משפטי ייחודי לכל משפחה.

כמו כן, אנו מלווים את הזוגות לבית המשפט לאישור ההסכם ולבית הדין הרבני במידת הצורך.

אם גם אתם רוצים לסיים את מערכת היחסים בצורה נעימה, מהירה ואפקטיבית אתם מוזמנים ליצור עמי קשר!